UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Cummins – koncern zajmujący się konstruowaniem i produkcją silników wysokoprężnych oraz innych układów napędowych dla producentów ciężarówek, autobusów, maszyn budowlanych, przemysłowych, rolniczych, kolejowych, sprzętu morskiego, wojskowego. Siedziba znajduje się w Columbus w stanie Indiana (USA).

Firma "Cummins Engine Company" powstała 3 lutego 1919 roku, dzięki dwóm osobom. Pierwszym był William Glanton "W.G." Irwin, bankier i inwestor, drugim Clessie Lyle Cummins, mechanik samouk-wynalazca. W roku 1908 Irwin, zlecił Cumminsowi obsługę swojego samochodu, co zapoczątkowało ich współpracę. W okresie I wojny światowej, dzięki kontraktom rządowym, Cummins prowadził dobrze prosperujący warsztat. W tym czasie zrozumiał, że silniki wysokoprężne posiadają przed sobą dużą przyszłość. Wynikało to z ich niskiego zużycia paliwa, niezawodności, żywotności i efektywności.

Cummins oprócz silników wysokoprężnych (o mocach od 18 do 3500 KM), produkuje silniki na sprężony gaz ziemny, agregaty prądotwórcze do 2700 kVA, związane z nimi technologie i komponenty silnikowe, elementy układów paliwowych, układów kontrolnych, układów filtracyjnych. Nowoczesne silniki wysokoprężne są dostarczane jednocześnie z układami dolotowym i wydechowym.

W skład koncernu Cummins Inc. wchodzą następujące firmy:

  • "Cummins Power Generation" – produkuje agregaty prądotwórcze, pracujące w trybie podstawowym, jak i awaryjnym o mocy od 8 kW do 3,3 MW. Mają one zastosowanie na placach budowy, w supermarketach, telekomunikacji, bankach, szpitalach, szkołach, oraz fabrykach.
  • "Fleetguard" – produkuje układy filtracyjne do takich produktów takich jak: samochody ciężarowe, autokary i autobusy, agregaty prądotwórcze, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, maszyny specjalistyczne, oraz pomocnicze silniki okrętowe i morskie.
  • "Nelson" – produkuje układy wydechowe i układy dolotowe dla silników wysokoprężnych.
  • "Newage International" – produkuje synchroniczne generatory prądu.
  • "Holset" – produkuje turbosprężarki dla przemysłu samochodowego, maszyn budowlanych, silników dla zastosowań morskich oraz agregatów prądotwórczych.